ברוכים הבאים לאתר שאלות ותשובות טכניות נפוצות-אתר תמיכה טכנית|מדריכים
חפשו אותנו בפייסבוק

אתר שאלות ותשובות טכניות נפוצותסקירה – Zonealarm Internet Security 2009

כתב את הסקירה : Xpert.

תאריך פירסום:4.10.08

הקדמה:

כיום על מנת להגן על המחשב האישי  מפני תולעים , סוסים טרויאנים , האקרים , וירוסים, וגורמים עוינים נוספים, מומלץ להגן על המחשב בעזרת חבילת הגנה לאינטרנט הכוללת הגנה מכל הסיכונים השונים, בהם המשתמש הביתי עלול להיתקל בעת השימוש.

קיימות בשוק אופציות רבות וחבילות הגנה רבות , אחת מחבילות אלה היא של חברת Checkpoint הישראלית , והיא נקראת Zonealarm Internet Security , בסקירה זו נסקור את הגרסה החדשה לשנת 2009 של התוכנה – כולה כחול-לבן (פותחה בישראל).

הורדת התוכנה:

Internet Security Suite 2010

ממשק משתמש:

Zonealarm Internet Security 2009 מציעה ממשק נוח צבעוני וכולו בצבעי כחול-לבן, יש אפשרות לשנות את הצבע ולבחור מתוך מגוון אפשרויות.

ברובו הממשק של גרסת 2009 ,דומה מאוד ל-2008.

תכונות החבילה:

1.   מנגנון ההגנה נגד וירוסים ורוגלות של חברת קספרסקי  בהמשך לשנה הקודמת, בא נעשה שימוש בתוכנה במנגנון ההגנה של חברת קספרסקי , גם השנה נעשה שימוש במנגנון והוא שופר.

 2.   חומת האש החזקה ביותר בעולם –  חומת האש של צ'קפוינט ללא עוררין  מוכרזת על ידי רבים כחומת האש הטובה ביותר בעולם , גם השנה ממשיכה החברה עם חומת האש המוכרת שלה  והיא שופרה.

 3.   מנגנון נגד גניבות פרטים אישיים – התוכנה מכילה מנגנון הגנה נגד גניבות פרטים אישיים , בדומה לגרסאות הקודמות , מנגנון זה שופר אף הוא.

4.   קל לשימוש – בגרסת 2009  צ'קפוינט ישנה אפשרות של  One-Click Fix , זו אפשרות תיקון אוטומטי \ הגדרות אוטומטיות למשתמשים מתחילים.

5.   תמיכה ותאימות מלאה ב-אקספי וויסטה  התוכנה תואמת באופן מלא במערכות ההפעלה Windows Xp  ו-Windows Vista  על כל גירסאותיהן.

6.   מצב משחק –  לגיימרים  התוכנה כוללת אפשרות להגדיר מצב משחק , זהו מצב שבו נקבל את מינימום ההתראות מהתוכנה והיא תפעל באופן שקט , מיועד בעיקר למשחקי רשת.

 7.   הגנת 0 שעות נגד מזיקים –  התוכנה כוללת מנגנון הגנה חכם כנגד מזיקים שונים , החוסמת את גישתם למערכת ההפעלה.

 8.   מצב למידה אוטומטי –  התוכנה כוללת מצב למידה אוטומטי , התוכנה תלמד את האפליקציות השונות במחשבכם, ובאיזה יציאות תקשורת ((Ports הם משתמשות.

זאת על מנת שיעבדו בצורה הבטוחה והמהירה ביותר ללא הפרעות.

 9.   שירות הגנה חכם –  התוכנה כוללת שירות הגנה חכם , המגן בזמן אמת על מחשבכם , זאת באמצעות הורדת עדכונים שוטפים  ומהירות תגובה מהירה להתפשטות, והתקפות וירוסים, ומזיקים נוספים, ועצירתם בזמן אמת.

 10.  בקרת הורות –  התוכנה כוללת בקרת הורות , באפשרותכם לחסום אתרים לא רצויים, בקטגוריות שונות  ולפי מילים שונות , זאת בכדי להגן על ילדכם, מכניסה לאתרים בעלי תוכן לא הולם לגילם.

11.  הגדרות אוטומטיות עבור אפליקציות שונות – בעת ההתקנה , התוכנה תגדיר הגדרות אוטומטיות של יציאה  (Outbound)וכניסה (Inbound) עבור יציאות (Ports) ופרוטוקולי (Protocols) תקשורת (Network) לרבות UDP ו-TCP התוכנה מזהה ומגדירה באופן אוטומטי תוכנות רבות ומוכרות , כך שנדרשת התערבות מינימאלית בלבד מצד המשתמש.

12.  אנטי ספאם , אנטי פישינג  התוכנה כוללת מנגנונים אלו להגנה במייל מספאם   ((Spam , ואנטי פישינג להגנה מפני נוכלים, ואתרים מתחזקים.

אלו התכונות העיקריות של חבילת ההגנה של צ'קפוינט לשנת 2009.

תכונות נוספות: לחבילת הגנה זו תכונות רבות נוספות , הדומות לחבילות אבטחה אחרות, לכן, לא אעבור עליהם בסקירה זו.

יתרונות:

חבילת אבטחה כוללת , מהירה , חזקה , מתעדכנת בזמן אמת , מכילה בקרת הורות , נדרשת התערבות מינימאלית מצד המשתמש ברוב המקרים , מכילה מנגנון הגנה מבית קספרסקי שזכה לשבחים רבים , חומת האש החזקה בעולם – חוסמת את כל סוגי ההתקפות הנפוצות (Attacks) , ופרצות האבטחה הנפוצות (Exploits) , קלה לשימוש , הגנה מספאם ופישינג.

חסרונות:

לצד היתרונות הרבים של התוכנה , קיימים מספר חסרונות והם :

מהירות הסריקה, אומנם שופרה, אך עדיין איטית לעומת המתחרים , למרות ששופר מנגנון עליית התוכנה ( ה-Boot time שלה)  הוא עדיין איטי ביחס למתחריו.

כאשר התוכנה מבצעת סריקה מלאה , הדבר מורגש ופוגע בעבודה השוטפת.

סיכום:

Zonealarm Internet Security 2009 מבית צ'קפוינט היא חבילת אבטחה מצוינת, שתספק לרוב המשתמשים את מה שהם צריכים, צ'קפוינט – ענקית אבטחת המידע הישראלית, משיקה מוצר מצוין שמציעה הרבה מול מתחריו, עם זאת נדרש שיפור ברמת ניצול הזיכרון, והעלייה של התוכנה ומהירות הסריקה, ואלו חסרונותיה הגדולים.

יתרונותיה של החבילה  רבים ועולים על חסרונותיה , ורוב משתמשי המחשוב לא יבחינו בחסרונות אל מול יתרונות החבילה , על כן אנחנו ממליצים על חבילה זו.

חזרה למעלה***