ברוכים הבאים לאתר שאלות ותשובות טכניות נפוצות-אתר תמיכה טכנית|מדריכים
חפשו אותנו בפייסבוק

אתר שאלות ותשובות טכניות נפוצותשני טיפים לשיפור מהירות התגובה ואיכות התמונה והפונטים, במסכי LCD

כתב : Xpert.

עודכן לאחרונה ב-30.12.07

המדריך מיועד בעיקר לבעלי win xp.

בווינדוס  צריך לשנות את צורת החלקת הפונטים ל-cleartype עשו זאת על ידי לחיצה על לחצן ימני במקום ריק על שולחן העבודה (Desktop)->מאפיינים (Properties)->לכו למראה (Appearance)->אפקטים (Effects)->שם תראו החלקת גופנים (Font Type) בחרו ב-cleartype
הקליקו על אישור , כעת הווינדוס ישנה את המראה שלו, והפונטים יהפכו לחדים, עגולים וברורים, וקריאים הרבה יותר ,הקישו אישור שנית, על מנת לחזור אל שולחן העבודה.

אפקטים,חלונות אקספי


מסכי ה-LCD עובדים בקצבי רענון נמוכים 60-75 יחסית למסכים רגילים (CRT) שעובדים על 60-120 ואפילו יותר , לכן מומלץ לאחר התקנת המסך, לא לשנות את הגדרות קצב הרענון, מכיוון שהוא מתכוונן באופן אוטומטי בהתקנת הדרייבר של המסך לקצב הרענון הכי נמוך ואופטימלי למסך זה.

אם בכל זאת , ברצונכם לשנות את קצב הרענון  או לבדוק שאכן קצב הרענון אופטימלי , לחצו במקום ריק בשולחן העבודה על לחצן ימני->מאפיינים (Properties)->הגדרות (Settings)->מתקדם (Advanced)->צג (Monitor)->שם תראו שרשום לכם  קצב רענון המסך , בחרו בקצב ריענון הכי נמוך ,בד"כ 60 הרץ (Hz) , על מנת להנות מאיכות תמונה אופטימלית, ומהירות תגובה מקסימלית.

רענון מסך,חלונות אקספי

הערה : מומלץ לבדוק, שמסומן וי ליד הסתר מצבים, שאין אפשרות להציג בצג זה , אם לא מסומן סמנו וי.
מדוע? ביטול הוי תחת אפשרות זו , משמעותו : התעלמות מהגדרות כוונון המסך שהוגדרו על ידי יצרן המסך, דבר שעלול לגרום לגרימת נזק בלתי הפיך למסך , ולכן ,אפשר להגיד שחובה לבדוק, שמסומן וי, ואם לא אז לסמן.

בהצלחה

חזרה למעלה***