ברוכים הבאים לאתר שאלות ותשובות טכניות נפוצות-אתר תמיכה טכנית|מדריכים
חפשו אותנו בפייסבוק

אתר שאלות ותשובות טכניות נפוצותסקירה – Google Chrome (גוגל כרום)

תאריך פירסום:30.9.8.

כתב את הסקירה:   Xpert.

הקדמה :

כיום שוק הדפדפנים מציע מגוון אופציות , ישנה תחרות מתמדת בין חברות שונות  הידועות ביותר, התחרות בין מייקרוסופט – יצרנית אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) אל מול מוזילה – יצרנית פיירפוקס (firefox).

גוגל – ענקית החיפוש הידועה נכנסה גם היא לתחרות, ומציעה לנו את הדפדפן  Google Chrome.

הורדת הדפדפן:

ניתן להוריד את הדפדפן ולקבל פרטים נוספים מהאתר הרשמי בכתובת הבאה :

http://www.google.co.il/chrome

תכונות הדפדפן:

1.   גלישה בטוחה: Chrome מאפשר לנו לגלוש בצורה בטוחה , באמצעות מנגנון Anti-Malware (מנגנון נגד תוכנות זדוניות) , כאשר גולשים לאתר שדווח כמסוכן , תקבלו התראה על כך בעת הגלישה.

הדיווחים מתקבלים לתוך מאגרי גוגל (אותם מאגרי חיפוש).

2.   גלישה באמצעות לשוניות: Chrome מאפשר לנו לגלוש באמצעות לשוניות , במקום לפתוח שוב ושוב חלונות , גלישה באמצעות לשוניות, היא סטנדרט כיום בשוק הדפדפנים , כל לשונית פועלת באמצעות מנגנון עצמאי , קריסה של לשונית אחת, לא יגרום לקריסה של לשונית אחרת , ותוכלו לשלוט בכך, באמצעות מנהל המשימות הפנימי של הדפדפן.

3.   מצב פרטיות: Chrome מאפשר לנו לגלוש במצב פרטי – זהו מצב שבו כל האינפורמציה, שאנחנו מזינים לדפדפן – כתובות סיסמאות היסטוריית גלישה וכו' , נמחקות מיידית בעת סגירת הדפדפן.

4.   תיבה הקלדה חיפוש והיסטוריה מאוחדת: ב-Chrome תיבת ההקלדה של כתובות האינטרנט, משמשת גם לחיפוש מיידי, וגם לשליפת כתובות, מתוך אתרים בהם ביקרנו.

5.   ייבוא הגדרות אישיות: ב-Chrome ניתן לייבא הגדרות אישיות מתוך דפדפנים אחרים , זה כולל את ה-favorites , סיסמאות שמורות, וכדומה.

6.   הורדות שקטות: ב-Chrome כאשר מורידים קובץ , לא נפתח חלון שמודיע לנו על הורדת הקובץ , אלא הקובץ יורד, ומופיע לנו אזכור מהבהב, במהלך ההורדה בסרגל המצב בתחתית חלון הגלישה , בסיום ההורדה, יפסיק ההבהוב.

 אלה תכונותיו העיקריות של Chrome.

תכונות נוספות: לדפדפן קיימות תכונות נוספות , ואפשרויות רבות נוספות, הדומות ל-אינטרנט אקספלורר ופיירפוקס, ולכן לא נעבור עליהם, בסקירה זו.

יתרונות:

מהיר , לא שוקל הרבה בדיסק הקשיח , חכם , מאפשר לגלוש בפרטיות וביעילות , מכיל מנגנון אבטחת מידע נגד תוכנות זדוניות –  Anti-Malware.

חסרונות:

עדיין לא מהיר, כמו שאר המתחרים בשוק זה , לא תומך בכל התוספים למשל : flash הקיימים בשוק כיום , לוקח הרבה זיכרון נדיף, בעת הגלישה.

סיכום:

Chrome הוא דפדפן פרי פיתוחה של גוגל, הדפדפן מציע הרבה, בדומה למתחריו, כמו כן, הוא מציע מספר אפשרויות חדשות השונות ממתחריו, למשל מצב פרטיות, והורדות שקטות.

עם כניסת Chrome לשוק הדפדפנים, צפויה למשתמשי המחשוב תחרות עזה , שכולנו נרוויח ממנה , גוגל שוב מחתימה את חותמה , ומראה שהיא רוצה נתחי שוק נוספים, מלבד שוק החיפוש באינטרנט.

כיום , Chrome עדיין בטא – זוהי גרסה ניסיונית המכילה באגים , למרות זאת , גוגל מצליחה להשאיר רושם טוב.

אנו ממליצים לנסות את הדפדפן של גוגל – Chrome , ולהתרשם.

חזרה למעלה***